Celulitida

Správně je celulita!

Mezi širokou veřejností se pro hrbolatou kůži vžil název celulitida. Málokdo však ví, že toto označení není správné, protože ve skutečnosti znamená zánět buněk, se kterým však tento typ poškození nemá nic společného! Správně bychom měli hovořit o celulitě.

Celulita souvisí s lymfatickým systémem. Nerovnosti na pokožce jsou projevem špatného fungování lymfatického systému.

Jelikož je vznik celulity spojen s hormonálními změnami, může se objevit už v pubertě, avšak s postupujícím věkem se většinou zhoršuje a po klimakteriu s ní bojuje každá žena. V posledních letech se však díky stravě dopované různými hormony objevuje výjimečně i u mužů, i když celulita je stále považována za ryze ženský problém.

Často slýcháme názor, že celulitida je jen kosmetická záležitost. Ale dlouhodobé studie našich lékařů ukazují, že celulitidu nesmíme brát na lehkou váhu. Celulitida, které nevěnujeme péči, v pozdějším věku často přechází v lipedém (tukové buňky se množí nebo rostou a utlačují lymfatické a krevní cévy). Vázne odtok lymfy a dochází k otokům. V pozdějším stádiu nastává porucha krevního i lymfatického systému. Lipedém se pak již velmi špatně a zdlouhavě léčí.

Vázne-li cirkulace krve a lymfy a škodliviny nemohu být řádně odplavovány z těla, dochází ke změnám na kůži a v podkoží a vzniká tzv. pomerančová kůže.

Pouze krémy a gely na odstranění celulitidy nestačí. Je zapotřebí pochopit, že boj s celulitidou je běh na dlouhou trať. Ale nezoufejte, řešení k odstranění celulitidy existují.

Celulitida je většinou žen vnímána jako estetický problém a rady by se ho zbavily za jednu noc. Jenže celulitida Vám nevznikla za pár dní, trvá to měsíce až roky. A proto při jejím odstraňování musíte být trpělivé. Neexistuje zázrak proti celulitidě, ale komplexním programem s ní dokážete bojovat.

Je čas bojovat!!!

Doporučované a ideální jsou aerobní cvičení. Cvičení, při němž kyslík napomáhá odbourávání tuků, se nazývá aerobní. V našem studiu doporučujeme například cvičení v podtlakových strojích VACUSHAPE a BODY SPACE VACUTHERM anebo kombinací podtlakových strojů a VIBRAČNÍ PLOŠINY. Tohle Vám umožní redukci celulitidy ve velmi krátké době.

Nezoufejte a navštivte náš salon, jsme připraveni Vám pomoci i v případě, že nemáte v oblibě různá cvičení. Proti celulitidě bojujeme různými způsoby, například výborná je Přístrojová lymfodrenáž. Neslibujeme účinky okamžité – to ani není možné. Zaměřujeme se na pravou podstatu vzniku celulitidy, což je špatná funkce lymfatického systému. Zde jsou vynikající výsledky kombinací přístroje VACUPRESS – přístrojové baňkování a speciálních Zábalů, například THERMOIDOSAL, kde je viditelná redukce již po 4 – 5 ošetření).

Pokud využijete ošetření v našem studiu a budete se řídit radami o správné životosprávě (např. dostatek tekutin), nemusí se vám celulitida vrátit. Tak s chutí do toho milé dámy, jsme tu pro Vás.

Test stupně celulitidy

Lehká celulitida

Viditelná jen tehdy, když stisknete kůži mezi prsty.

Druhý stupeň

Už vidíte pomerančovou kůži když stojíte, ale jakmile si lehnete, okamžitě zmizí, to znamená, že ještě nevznikl zánět. U tohoto stupně je možnost úplného vyléčení.

Třetí stupeň

Celulitida je zřetelně vidět i když ležíte. V ohnisku se nahromadilo velké množství tekutiny (metabolitů – zplodiny látkové výměny, volné radikály, kyselina mléčná a řada toxických látek). Tyto metabolity se následně tlačí mezi tukové buňky a ty na cévy a nervová zakončení, což má za následek pocity bolesti. Možnost zlepšení na druhý stupeň!

Čtvrtý stupeň – rozvinutá celulitida

Toto je stadium, kdy může pojivá tkáň ztvrdnout. Tukové buňky se opouzdřily a jsou velmi bolestivé. Faktory nahrávající těžké celulitě tkví hlavně v tom, že zanedbáme její lehčí formy, nadváha a aktuální nedostatek pohybu. Možnost zlepšení pouze na třetí stupeň.

Chcete se nechat hýčkat? Napište nám

[contact-form-7 404 "Not Found"]