Odlíčení pokožky

Odlíčení pokožky

Proč je důležité správné odlíčení pokožky?

Stalo se vám někdy, že jste po dlouhém, náročném dni nebo probdělé noci zapomněla na odlíčení a doslova padla únavou do postele nalíčená? Příště se pokuste přemoci, protože právě odlíčení je tím základním krokem pro udržení krásné a zdravé pleti. Zabere vám jen pár minut, ale přináší dlouhodobý efekt. A to vám za to přece stojí!Odlíčení

To, že se neodlíčíme nebo se odlíčíme špatně vůbec pokožce neprospívá. Ucpávají se póry, pokožka nemůže dýchat, regenerovat a předčasně stárne. Například u pokožky očí může navíc oko v noci dráždit neodlíčená řasenka. Oko i oční okolí je pak zbytečně unavené, nevypadá svěže, tvoří se nám „kruhy“ pod očima.

Zvláštní pozornost tedy věnujte odlíčení očí. Pleť kolem očí je velmi citlivá a tenká, proto byste měla používat přípravek určený speciálně pro tuto oblast, který je šetrný k pokožce a nedráždí oči. Tento přípravek naneste na kosmetický polštářek a na několik vteřin přiložte na zavřené oko. Pak lehce a velmi jemně setřete jedním tahem nalíčení. Na vatový tampon netlačte a nikdy oko nemněte. Pokožku těsně pod okem odličujte tamponem směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu.

Jak si správně odlíčit oči?

Pokožka očí je velmi jemná a citlivá, proto k ní tak musíme přistupovat. Oči by měly být na prvním místě v postupu odlíčení obličeje. Podle odborníků by neměl být na pokožku očí vyvíjen tlak, setření líčidel by mělo probíhat lehce. Pokud používáte voděodolné řasenky, musíte mít speciální přípravek pro odlíčení, který je tyto řasenky schopný odlíčit. Po odlíčení je dobré pokožku oka potřít očním výživným krémem pro ochranu a hydrataci.

Věnujte pozornost i správné struktuře odličovacího tamponu, pokud je hrubší, jeho vlákna mohou pokožku podráždit. I některé ubrousky jsou pro odlíčení oční pokožky nevhodné, protože nejsou tolik pružné a měkké.

Kdy si podle odborníků máme odličovat pleť? Jenom večer nebo i ráno?

Ráno i večer. Pokožku obličeje je důležité pročistit i ráno, protože během noci se pokožka potí a mastí. Při ranním odlíčení stačí pleť lehce přetřít např. micelární čisticí vodou, čímž ji zbavíte zbytečné mastnoty. Večer byste ale měly věnovat odlíčení nejvíce času.